Pokój – św. Jan Chrzciciel

1. Rozpoczynamy drugi tydzień Adwent pochylając się nad postacią św. Jana Chrzciciela i nad darem Bożego pokoju.

2. Dziś 97-a rocznica erygowania Diecezji Łódzkiej i niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie oraz wsparcie wspólnot za naszą wschodnią granicą.

3. Roraty o godz. 7.3o /wt., czw. i sob./

4. Jeszcze raz dziękuję za dar serca: 53 paczki dla biednych, które zostały przekazane rodzinom i osobom starszym z domu opieki. Podziękowania kieruję także do naszych sołtysów za ich zaangażowanie.

5. Przyszła III niedziela Adwentu to niedziela Radości /Flp4,4-7/. Ofiary składane do puszek przeznaczone będą na rzecz Funduszu Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.

6. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy 17.XII. o godzinie 17.oo na plebanii. Zapraszam.

7. Tradycyjne podziękowania Panu Rafałowi za rozniesienie opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji na rzecz naszej wspólnoty. Dziękuję za dzisiejszą tacę na ogrzewanie kościoła.

8. Podziękowania płynące z serca za dbałość o naszą świątynię oraz za ofiarę na Mszę św. w intencji rodzin z Gąsek.

"Przyjdź, Panie, obdarz nas pokojem
abyśmy się radowali przed Tobą sercem doskonałym."

1. Rozpoczynamy Adwent naszego życia i pochylamy się nad tajemnicą Paruzji Chrystusa – oczkujemy powtórnego przyjścia naszego Pana. Na sumie poświęcenie szkaplerzy i przekazanie ich dzieciom komunijnym. Roraty o godz. 7.3o /wt., czw. i sob./

2. Dziękuję za dar serca: 53 paczki dla biednych!

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne przygotowanie do Misterium Narodzin Pana Jezusa. Dzień Skupienia połączony z Sakramentem Pojednania – 21.XII.2017 roku / Msze św. 10.oo, 16.oo i 18.oo /.

4. Kurs przedmałżeński rozpoczniemy 17.XII. o godzinie 17.oo na plebanii. Zapraszam.

5. W tym tygodniu:

06.XII. – św. Mikołaja Bp-a.

08.XII. – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze Święte o godzinie 9.oo i 16.oo!

6. Pan Rafał rozpoczął roznoszenie opłatków na stół wigilijny – to piękny symbol jedności rodziny i parafii. Bóg zapłać za ofiary składane z tej okazji na rzecz naszej wspólnoty.

7. Dziękuję za dzisiejszą tacę gospodarczą i ofiary na ogrzewanie kościoła.

8. Podziękowania płynące z serca za dbałość o naszą świątynię. Bóg zapłać Pani Anecie Szczepanik za dekoracje adwentowe.

"Panie, Jezu Chryste, Odwieczne Słowo Ojca, /…/
Ty jesteś naszą Światłością, Pociągnij nas ku Sobie…
Ześlij teraz i na nas swoje światło!"
( z liturgii aleksandryjskiej)

środa,
13 grudnia 2017